Penzion APROPO.

Cena od: 14,00€

kde nás nájdete?

Kontakt

Tel.: +421 52 77 69 023
Email: apropo@ppas.sk
www: http://apropo.ppas.sk/
GPS: 49,0662393 20,315620800000033

Adresa

Sobotské námestie 1743/38
Poprad - Spišská Sobota, 058 01

Možnosť ubytovania so zvieraťom Kapacita: 24 Wi-Fi
Ubytovacia kapacita: 24
Možnosť stravovania: plná penzia

O nás

Penzión APROPO

Sa nachádza v centre starobilého mestečka Spišská Sobota – Poprad po Vysokými Tatrami. Penzión je zrekonštruovaný starý meštiacky dom a aj bývalá škola založená Máriou Teréziou. V samotnom starobilom mestečku sú na obdiv historické pamiatky.

Piaznivcom kúpania je 500 m od penziónu k dispozícii aqacity. Termálne kúpalisko VRBOV je vzdialené 5 km, kde si naši klienti môžu využiť zľavu. Termálne kúpele GˇANOVCE vzdialené 5 km. Jazdu na koni si môžete vychutnať v jazdeckom areáli v Slov.raji – Podlesík vzdialenom od penziónu 15 km. Vyznávači cykloturistiky majú k dispozícii cyklotrasy, v Slov.raji a v okolí Popradu.

Penzión má dve hviezdičky a disponuje 24 lôžkami v ôsmych izbách. V penzióne je záhrada s letnou terasou s možnosťou grilovania a s detským kútikom.

Pre firmy je možnosť využiť rokovaciu sálu s kapacitou 20 miest pre školenia, porady a pod. s možnosťou ubytovania firemných akcií. V penzióne sú vítaní domáci miláčikovia.

Stravovanie

V penzióne je možnosť výberu stravovania:

  • Bez raňajok
  • Pol penzia
  • Plná penzia

Aktivity

Penzión APROPO sa nachádza v najstaršej a najvýznamnejšej časti Popradu na Sobotskom námestí, ktoré krášlia domy vybudované v gotickom, renesančnom a barokovom období. Sobotské námestie je ucelenou mestskou pamiatkovou rezerváciou a pri svojom autentickom vzhľade je často využívané filmármi na nakrúcanie historických filmov.

Námestiu obkolesenému meštiackymi domami dominuje gotický kostol sv. Juraja, známy svojim hlavným oltárom z dielne Majstra Pavla z Levoče. Nachádzajú sa tu aj ďalšie významné pamiatky, ako napr. renesančná zvonica, evanjelický klasicistický kostol a remeselnícke domy zo 16. a 17. storočia. Prehliadku Sobotského námestia si nie náhodou zvolila pri návšteve Slovenska aj britská kráľovná Alžbeta II. v roku 2008.

Atraktívne tiché a štýlové prostredie a blízka poloha centra Popradu vytvára jedinečné podmienky pre oddych. Od oddychového rezortu Aquacity Poprad sa penzión nachádza necelý kilometer. Penzión je taktiež ideálnou základňou pre podnikanie výletov do Vysokých Tatier (15 km), Belianskych Tatier (25km) a Slovenského raja (18 km).

Cenník

Cenník ubytovania nájdete na: http://apropo.ppas.sk/cennik.html

 

Kontaktný formulár